Kaş Belediyesinden hasta yıkama hizmeti

Kaş Belediyesi, zor durumda olan yaşlı, yatalak ve engelli bireylere evde yıkama hizmetiyle destek oluyor.

 24 Ocak 2023

Kaş Belediyesi, zor durumda olan yaşlı, yatalak ve engelli bireylere evde yıkama hizmetiyle destek oluyor.

Kaş Belediyesinin bünyesinde faaliyet gösteren Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaşlı, yatalak ve engelli bireylerin yıkama hizmetini gerçekleştiriyor. İhtiyaç ve talep doğrultusunda zor durumdaki yaşlılara, daha rahat ve huzurlu bir yaşam sürdürmeleri için evde temizlik hizmetiyle de yardımcı olan ekipler, çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Konuyla ilgili konuşan Sağlık İşleri Müdürlüğü görevlisi Fatma Bardakçı Mittiri, ilçedeki 54 mahallede hasta yatağı, ev temizliği, tekerlekli sandalye, evde sağlık gibi çeşitli hizmetler verdiklerini söyledi.

Bu hizmetleri verirken vatandaşların, hastanın yıkanması konusunda yardım talebinde bulunduğunu dile getiren Mittiri, “Bu talepleri Belediye Başkanımız Mutlu Ulutaş’a ilettik. Başkanımızın da talimatıyla hasta yıkama birimini kurduk ve hizmete başladık.” dedi.

Mittiri, vatandaşın hasta yıkama hizmetini, Sağlık İşleri Müdürlüğüne başvurup, talep edebileceğini belirterek, “Bu doğrultuda hastanın olduğu yere, evine giderek, hizmeti veriyoruz. Bu hizmet çerçevesinde hastayı taşıma sedyemiz var, bunun üzerinde direkt yıkayabiliyoruz. Hasta şişme botumuz var, hastayı hiç rahatsız etmeden hizmeti sağlıyoruz. Hasta yıkama tekerlekli sandalyemizle de bu hizmeti verebiliyoruz. Personelimiz eğitim aldığı için aynı zamanda hasta yakınlarına da bu hizmeti öğretiyor, kolaylık sağlıyor.” diye konuştu.


Okunma Sayısı: 1689

 24 Ocak 2023

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Kaş’ta peyzaj çalışmasında 4 bin 625 bitki dikildi
23 Ocak 2023
Başkan Ulutaş öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu
20 Ocak 2023
Kalkan’da Sokak Sağlıklaştırma Projesi çalışması
19 Ocak 2023
Kaş Belediye Spor ilk antrenmanını yaptı
18 Ocak 2023