Kaş Şemsi ve Çimbir Yaylası’nda asfalt yol sevinci

Kaş ilçesi Akörü Mahallesi’nde Şemsi ve Çimbir Yaylası’na giden yollarda asfalt çalışması başladı.

 22 Eylül 2022

Kaş ilçesi Akörü Mahallesi’nde Şemsi ve Çimbir Yaylası’na giden yollarda asfalt çalışması başladı.

Kaş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce bölgede yapılan 10 kilometrelik asfalt çalışmasını memnuniyetle karşılayan vatandaşlar, çamur ve tozdan kurtulduklarını dile getirdi.   

Akörü Muhtarı Yusuf Kolak, mahalledeki yolların sıkıntısını çözdüklerini ifade ederek, “2020 yılında stabilize çalışmasını yaptık, alt yapı ve asfalt çalışmasını tamamlamak üzereyiz. Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş ve ekibine teşekkür ederim. Söz verdi, ‘ovasından mezrasına ulaşmadığım hiçbir yer bırakmayacağım’ dedi, adım adım bunu tamamlıyor.” dedi.

Mahalle sakinlerinden Mehmet Kapsin de “Bu yollar kışın çamurdan geçilmiyordu. Kasım ayından nisan ayına kadar kullanılmıyordu. Büz, menfez, şarampol yoktu. Eşyaları sırtımızda taşıyorduk. Allah razı olsun bu yolu yapanlara da yaptıranlara da.” diye konuştu.

Ali Erdal ise yolun 50 yıl önce açıldığını hatırlatarak, “Bu zamana kadar bakım, onarım görmedi. Allah razı olsun, Başkan Mutlu Ulutaş sayesinde asfaltlandı. Yol kışın çamurdan, yazın da tozdan kurtuldu.” ifadelerini kullandı.


Okunma Sayısı: 111

 22 Eylül 2022