Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kaş Belediyesinin iftar programına katıldı

Kaş Belediyesi, ilçede Geleneksel İftar Yemeği ve Kadir Gecesi özel programı düzenledi.

 18 Nisan 2023

Kaş ilçesinde geleneksel iftar organizasyonları devam ediyor. Bu çerçevede Kaş Belediyesi, ilçede Geleneksel İftar Yemeği ve Kadir Gecesi özel programı düzenledi.

Kaş Belediyesinin ramazan ayı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda verdiği iftar yemeği, 5 bin kişiyi bir araya getirdi. İftar öncesinde Grup Dergah, programda ilahilerle yer aldı. İftarın ardından semazen gösterisi sunuldu, Hacivat ve Karagöz oyunu sergilendi, Kaş Süleyman Çavuş Camii’nde Kadir Gecesi özel programı gerçekleştirildi.

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın selamlarını getirdim”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, programda yaptığı konuşmada, “Sizlere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ve en iyi dileklerini getirdim. Mübarek Kadir Gecenizi tebrik ediyorum. Şimdiden cuma günü idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı’nızı da canı gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

Kaş’ta muhtarlar ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle samimi ve sonuç odaklı bir toplantı geçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Sonuçta siyaset, milletimize hizmet etmek için bir araçtır. Bu yüzden milletimize hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türk asrı yapacağız”

Bakan Çavuşoğlu, Cumhuriyet’in yüzüncü yılına değinerek, şunları kaydetti:

“Bu sene Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı, en iyi şekilde kutlayacağız. Cumhuriyetimizin ikinci asrına adım atmış bulunuyoruz dolayısıyla cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı, Türk dünyası yapmak için çok çalışmak gerekiyor. Türk devletlerini nasıl bir çatı altında birleştirdiysek cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türk asrı yapacağız inşallah.

“Ülkemizi çok daha ileriye götüreceğiz”

Bizim milletimiz başarır, bizim milletimizin vizyonu vardır. Biz de ortaya koyduğumuz projelerle ülkemizi çok daha ileriye götüreceğiz. 21 yılda yaptıklarımız daha başlangıçtır, bu bile birçok insanın hayal etmediği proje yatırımlardır.

“Türkiye’nin istikrarı dünya barışı için de son derece önemli”

Tüm dünyanın Türkiye’ye şu anda ihtiyacı var. Türkiye’yi yakından takip ediyorlar. Ukrayna’da barış gelmesi için çalışıyoruz. Tahıl anlaşmasının devamı için çaba sarf ediyoruz. Bölgemizdeki sorunların, krizlerin azalması, çözülmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. İlişkilerimizi geliştiriyoruz. Dünyada çok sorun var ama bunların yüzde 60’ı etrafımızda. Türkiye’nin istikrarı sadece kendimiz için değil, dünya barışı için de son derece önemlidir.

“Türkiye her alanda güçlü ve bağımsız olacak”

Girişimci ve insani dış politikamızla ‘yurtta sulh cihanda sulh’ anlayışıyla Atatürk’ün gösterdiği hedef doğrultusunda inşallah diplomasimiz de çok daha güçlenecek. Türkiye’nin çok daha istikrarlı, çok daha güçlü olması lazım. Biz bugüne kadar başardık, özellikle son 20 yılda. Önümüzdeki yıllarda Türkiye her alanda güçlü, her alanda bağımsız olacaktır. Milletimizin gurur duyacağı Türkiye için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan on bir ayın sultanı ramazan ayının birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma demek olduğunu, bunu milletçe güzel şekilde yaptıklarını ifade etti.

“Millet ve devlet işbirliğiyle yaralar sarılmaya çalışılıyor”

Ülkede 11 ilde yaşanan deprem afetini hatırlatan Başkan Mutlu Ulutaş, millet ve devlet işbirliğiyle buradaki yaraların sarılmaya çalışıldığını, Kaş Belediyesinin de bölgede ekipleriyle çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Kaş’ta dört yıldan beri hizmet verdiklerini belirten Başkan Ulutaş, “Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun her yaptığımız işte çok büyük gayreti var, onun desteğini her zaman hissediyoruz. Kendisine şükranlarımı arz ediyorum.” diye konuştu.

Başkan Ulutaş, vatandaşlara Kadir Gecesi’nin mübarek olması temennisinde bulunarak, sözlerini tamamladı.

Programa, AK Parti Antalya Milletvekilleri Atay Uslu ve İbrahim Aydın, AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, Kaş Kaymakamı Murat Öztürk, kamu kurum müdürleri, ilçedeki siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar da katıldı.

 

 


Okunma Sayısı: 1164

 18 Nisan 2023

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Antalya ile Muğla’yı birleştirecek Patara Köprüsü’nün kirişleri yerleştirildi
17 Nisan 2023
Kaş Kalkan’daki peyzaj çalışmasında 4 bin bitki dikildi
14 Nisan 2023
Kaş Belediyesi EMITT’te yerini aldı
12 Nisan 2023
Kaş Belediyesi EMITT 2023’e katılıyor
11 Nisan 2023