3. Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali başlıyor

3. Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali başlıyor.

 31 Mayıs 2024

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş Belediyesi, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı tarafından desteklenen festival, 4-8 Haziran’da gerçekleştirilecek. Ziyaretçiler, etkinliklere ücretsiz katılabilecek.           

Kaş ilçesinde bu yıl üçüncüsü yapılacak Uluslararası Kısa Film Festivali kapsamında Antik Tiyatro’da film gösterimleri ile çeşitli mekanlarda atölye, panel, keşif turları gibi bir çok başlıkta etkinlikler düzenlenecek ve ücretsiz olacak.

Festivalde finalistleri belirleyen ön jüri üyeleri arasında yönetmen ve yazar Kasım Ördek, oyuncu Kübra Balcan, programcı, dağıtımcı ve sinema yöneticisi Said Aksoy, kurgucu ve yönetmen Tuvana Simin Günay bulunuyor. Ana jüride ise Lanthimos filmlerinin kurgucusu Yorgos Mavropsaridis, dizi oyuncusu Pınar Deniz, yönetmen-yazar Hany Abu-Assad, film yapımcısı Zeynep Santıroğlu Sutherland yer alıyor.

3. Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali, 8 Haziran’da Antik Tiyatro’da ödül ve kapanış töreniyle sona erecek. Festival, 12 ve 13 Haziran’da İstanbul Kadıköy Sineması’nda, 27 Haziran’da  İzmir Karaca Sineması’nda seyirciyle buluşacak.


Okunma Sayısı: 250

 31 Mayıs 2024

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Kaş'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı
19 Mayıs 2024
Mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı
03 Mayıs 2024
3. Kaş Kınık Tarım Fuarı açıldı
24 Nisan 2024
Kaş’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı
23 Nisan 2024