3. Kaş Kınık Tarım Fuarı açıldı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kaş Kınık Tarım Fuarı, kapılarını açtı.

 24 Nisan 2024

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kaş Kınık Tarım Fuarı, kapılarını açtı.

Kınık Mahallesi’nde açılan fuarda ziyaretçiler, tarım sektöründeki gelişmeleri daha yakından görme ve gözlemleme fırsatı bulabilecek.

Kaş Belediyesinin ev sahipliğinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) denetiminde düzenlenen fuara, Kaş Kaymakamlığı, Kaş Ziraat Odası, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) destek veriyor.

Marmaris Fuarcılık Organizasyon Halkla İlişkiler Limited Şirketi (MARFO Fuarcılık) tarafından gerçekleştirilen fuarda, yüzlerce farklı marka tarımsal ürün ve tarımda kullanılan ekipmanlar yer alıyor.

Etkinlik kapsamında ulusal ve uluslararası bitki ve bitki besleme, gübre şirketleri, tarım iş makineleri, sera kurulum ve nayloncuları, sulama sistemleri, traktör, traktör yedek parçası satış, ürün geliştirme, yeşertme ve kızartma firmaları ziyaretçilerle buluşturulacak.

-75 firma katılıyor

Kınık Kapalı Pazar Yeri’nde 75 katılımcı firmanın hazır bulunduğu fuar, 23-25 Nisan tarihlerinde 10.00-19.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Kaş Belediye Başkanı Erol Demirhan, yaptığı açıklamada, Kınık Mahallesi’nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen fuarın açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kaş Tarım Fuarı’nın destekçisi olacaklarını belirten Başkan Erol Demirhan, “İhtiyaç sahipleri fuar alanında kurulan stantlarda çeşitli tarımsal ürünler ve tarım ekipmanlarını seçerek, beğenerek temin edebilecek. Tarım sektöründeki firmaları ve ziyaretçileri bir araya getirecek fuarın tüm üreticilerimize, hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Fuarın açılışına, Kaş Ziraat Odası Başkanı Ramazan Süer, belediye meclis üyeleri ve MARFO Fuarcılık Genel Müdürü Volkan Gülcan da katıldı.


Okunma Sayısı: 345

 24 Nisan 2024

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Kaş’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı
23 Nisan 2024
59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Kemer-Kaş etabını Max Kanter kazandı
22 Nisan 2024
Kaş’ta Likya Su Yolu Yürüyüşü ve Patara Yörük Göçü düzenlendi
22 Nisan 2024
Kaş Kınık Tarım Fuarı 23 Nisan’da kapılarını açacak
19 Nisan 2024