Kaş’ta fener alayı ve konser düzenlendi

Kaş ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103'üncü yıl dönümü dolayısıyla fener alayı ve konser düzenlendi.

 20 Mayıs 2022

Kaş ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103'üncü yıl dönümü dolayısıyla fener alayı ve konser düzenlendi.

Fener alayına katılan yüzlerce vatandaş, Türk bayrakları ve meşalelerle eski otogar yakınındaki kavşaktan Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Burada saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Tuğba Yurt’tan muhteşem konser

Fener alayının ardından Kaş Belediyesince düzenlenen konser programı gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlar, şarkıcı Tuğba Yurt’un konseriyle coştu. Tuğba Yurt konseri öncesi besteci, aranjör ve müzik yapımcısı Erdem Kınay sahne aldı. Seyirciler, sanatçıların canlı performansı eşliğinde doyasıya müzik keyfi yaşadı.

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, yaptığı konuşmada, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Biz her zaman gençlerimizin yanındayız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yad ediyoruz. İnşallah onun bıraktığı bu cumhuriyeti, bu mirası hep birlikte geleceğe taşımaya devam edeceğiz.“ dedi


Okunma Sayısı: 2536

 20 Mayıs 2022

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Kaş'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı
19 Mayıs 2024
Mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı
03 Mayıs 2024
3. Kaş Kınık Tarım Fuarı açıldı
24 Nisan 2024
Kaş’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı
23 Nisan 2024