Kaş’ta Çavdır Sosyal Tesisleri için tahsis edilen alanın yer teslimi yapıldı

Kaş ilçesinde Çavdır Sosyal Tesisleri Çevre Düzenlemesi ile Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesi için tahsis edilen alanın yer teslimi yapıldı.

 15 Eylül 2023

Kaş ilçesinde Çavdır Sosyal Tesisleri Çevre Düzenlemesi ile Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesi için tahsis edilen alanın yer teslimi yapıldı.

Kaş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, söz konusu proje çalışmaları, Çavdır Mahallesi’nde gerçekleştirilecek.

Açıklamada, Kaş Orman İşletme Müdürlüğünden tahsis edildiği ve yaklaşık 25 hektarı kapsadığı belirtilen alanda yapılacak çalışmalar şu şekilde kaydedildi:

“Alan içerisinde 300 metre uzunluğunda bisiklet ve yürüyüş parkuru, ara yürüyüş yolları, futbol ve basketbol sahaları ile tenis kortu, spor aletleri parkı, çocuk oyun alanı, piknik alanları ve kır düğünü gibi etkinliklere uygun etkinlik alanı şeklinde açık alanlar planlanmıştır.

Bu açık alanların yanı sıra, iki ayrı giriş kontrol noktası, spor destek binası, kültür evi ve kır lokantası, ibadethane, iki farklı noktada tuvalet ile büfeden oluşan yaklaşık 1000 metrekare kapalı alan tasarlanmıştır.

Ayrıca, projede kent mobilyaları (bank, piknik masası, çöp kovası, bisiklet parkı, çeşme), yönlendirme tabelaları, kısa bollard aydınlatmalar ve 4 metre uzunluğunda yaya aydınlatma direkleriyle tasarım bütünlüğü sağlanmıştır.”

 


Okunma Sayısı: 212

 15 Eylül 2023

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Kaş Belediyesinden evde fizik tedavi hizmeti
07 Eylül 2023
Başkan Ulutaş Zabıta Haftası’nı kutladı
05 Eylül 2023
Kaş Belediyesi eylül ayı meclis toplantısı yapıldı
04 Eylül 2023
Kaş’ta KAŞMEK projesi kapsamında piyano kursu
01 Eylül 2023