Çavdır Sosyal Tesisleri yapım çalışmaları devam ediyor

Kaş ilçesinde Çavdır Sosyal Tesisleri Çevre Düzenlemesi ile Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesinde yapım çalışmaları aralıksız sürüyor.

 15 Mart 2024

Kaş ilçesinde Çavdır Sosyal Tesisleri Çevre Düzenlemesi ile Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesinde yapım çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kaş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, proje alanı 27 dönüm olan Çavdır Sosyal Tesislerinde bisiklet ve yürüyüş parkuru, ara yürüyüş yolları, futbol ve basketbol sahaları, tenis kortu, spor aletleri parkı, çocuk oyun alanı, piknik alanları ve kır düğünü gibi etkinliklere uygun açık alanlar ile spor destek binası, kültür evi, kır lokantası, ibadethane, tuvalet ile büfeden oluşan kapalı alan yer alacak.

Ekiplerce yürütülen proje çalışmaları kapsamında sosyal tesislerde çevre duvarının yüzde 90’ı yapıldı. Kültür evi, kır lokantası, büfe, ibadethane, tuvalet, spor destek binası yapılarının betonarmesi, halı saha, basketbol, tenis ve çevre tel kafesleri tamamlandı. Halı saha, basketbol, tenis, spor aletleri sahası, çocuk oyun alanı zemin betonları bitirildi. Halı saha çakıl dolgu yapıldı. Ara yürüyüş yollarının bir kısmının betonları hazırlandı.

Tamamlandığında ilçedeki güzide mekanlar arasında yer alacak Çavdır Sosyal Tesislerinde, yüzde 50 oranında fiziki gerçekleşme sağlandı.


Okunma Sayısı: 329

 15 Mart 2024

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Kaş Belediye Spor şampiyon oldu
14 Mart 2024
Başkan Ulutaş sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı
14 Mart 2024
Kaş'ta Dünya Kadınlar Günü etkinliklerle kutlandı
09 Mart 2024
Kaş Belediye Başkanı Ulutaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde çiçek dağıttı
08 Mart 2024