• slide1

XIII. ULUSLARARASI MEİS-KAŞ YÜZME YARIŞMASI BAŞLADI

XIII. ULUSLARARASI MEİS-KAŞ YÜZME YARIŞMASI BAŞLADI

Kaş İlçemizde bu yıl 20’ncisi düzenlenen Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Meis-Kaş Yüzme Yarışması gerçekleştirildi. “Kıtalararası barış, Türk-Yunan dostluğu ve Kaş-Meis kardeşliği için sporcular Meis-Kaş arasında kulaç attı.”
Kaş Belediyesince 30 Haziran–2 Temmuz aralığında düzenlenen festival programında yer alan Meis-Kaş Yüzme Yarışması’nın bu yıl 13’üncüsü yapıldı.
Toplam 234 sporcu, Yunanistan’ın Meis Adası’ndan Antalya’nın Kaş ilçesine kulaç attı. Yarışa katılacak sporcular, tekne ile Kaş'tan Meis Adası'na getirildi. 7 bin 100 metrelik etabı ile Meis Limanı’ndan başlayan yarış, Kaş Limanı’nda sona erdi. Ardından yapılan madalya töreninde, yaş grupları ve kategorilere göre ilk üç dereceye girenlere ödül verildi.
Yarışmanın genel klasmanında erkeklerde 2 saat 14 saniyelik derecesiyle Bekir Emrah Gemicioğlu birinci, 2 saat 22 saniyelik derecesiyle Ümit Kemal Cengiz ikinci, 2 saat 4 dakika 30 saniyelik derecesiyle Dursun Saru üçüncü oldu. Kadınlarda ise 2 saat 31 dakika 41 saniyeyle Aysu Türkoğlu birinci, 2 saat 33 dakika 44 saniyeyle Bahar Atamer ikinci, 2 saat 40 dakika 12 saniyeyle Fatma Merve Koçak üçüncü oldu.
Kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri AK Parti Antalya Milletvekilimiz İbrahim Aydın, Kaymakam Bilgihan Bayar, Belediye Başkanı Halil Kocaer ve AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, Ak Parti Kaş Belediye Meclis Üyelerimiz Erol Demirhan ve Fırat Demirci tarafından verildi.