• slide1

Temmuz Ayı Meclisi

Temmuz Ayı Meclisi

Kaş Belediyesinin Temmuz ayı meclis toplantısı Başkan Mutlu Ulutaş başkanlığında yapıldı.

  Toplantının açılışında konuşan Başkan Mutlu Ulutaş, 'Kaş’ta turizm sezonu başladı. Çok iyi bir sezon geçireceğimizin umudu içindeyiz. Göstergeler çok olumlu. Kaşlı hemşerilerimizin büyük bir bölümü yaylalara çıktı. Onlara da oralarda hizmet götürmenin gayreti içindeyiz. Engelli vatandaşlarımızın Kaputaş, Patara, Kaş Belediyesi Sosyal Tesisleri plajlarından yararlanamadıklarına dair dilekçeleri var. Bu konuda gereğini yapacağız. Onlar için alt yapı çalışmaları başlatacağız. Bu konuda kişi ve kurum olarak gerekli duyarlılığı göstereceğiz. Özellikle dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’na engelli vatandaşlarımız nasıl girebilir konusunda araştırma yapacağız' dedi.

  Başkan Ulutaş’ın konuşmasının ardından toplantının en önemli gündem maddesi olan beş mahallenin imar planına olan itirazlar konusuna geçildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Ağullu, Yeniköy, Çukurbağ, Gökçeören  ve Bayındır mahallelerine ait 1/ 1000 ölçekli imar planları tartışmaya açıldı. Plana Ağullu Mahallesi'nden 160, Bayındır Mahallesi’nden 42, Çukurbağ Mahallesi’nden 71, Gökçeören Mahallesi’nden 609 ve Yeniköy Mahallesi’nden 12 vatandaşın itirazı olduğu açıklandı.Meclis Başkanı yasa gereği İmar Komisyonuna havale edilmesini oylamaya sundu. CHP Meclis Üyeleri çekimser olduklarını belirttiler. Oy çokluğu ile İmar Komisyonuna havale edilmesine karar verildi.

itirazlar ve plan üzerine yapılacak çalışmalarla ilgili, konu İmar Komisyonu’na havale edildi. Ardından norm kadroların güncellenmesi oy birliği ile kabul edildi.