• slide1

Kaş’taki Yeşilköy Camii tamamlandı

Kaş’taki Yeşilköy Camii tamamlandı
26 Mart 2021, Cuma
 
Kaş ilçesinde 3 yıl önce törenle temeli atılarak, yapımına başlanan Yeşilköy Camisi tamamlandı. Kaymakam ve belediye başkanı camide incelemede bulundu.
Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş ve Cumhuriyet Savcısı Oğuz Yılmaz ile Yeşilköy Mahallesi’nde yapımı tamamlanan camide incelemede bulundu
.
Cuma namazının ardından vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden Kaymakam Yazıcı, yürütülen işle ilgili istişarelerde bulunduklarını söyledi. 
Caminin mükemmel bir konuma sahip olduğunu dile getiren Yazıcı, şunları kaydetti:
 
“Bir bütün haline dönüşmesi için yapılması gereken şeyler var. Bu mükemmel caminin etrafının da Yeşilköy’e yakışır şekilde mükemmel olması gerekir. Eski camimiz çatısından itibaren sökülmeye başlandı. Temennimiz, bir an önce buranın yıkımını yapıp, güzel bir meydan oluşturup, bu camiyle tam teşekküllü bir bütün halinde burayı dönüştürüp, bir an önce sizlerin hizmetine açmak. Burası etrafıyla camiden çok bir külliyeyi andırıyor. Önümüzdeki Ramazan’da bir çalışma yürütmek istiyoruz. Sizlerin bu konuda varsa düşünceleriniz, görüşleriniz, önerileriniz, onları da dinlemeye hazırız. Camimizin açılışında burada yine birlikte olacağız.” 
 
Belediye Başkanı Ulutaş da Yeşilköy’e yakışır bir cami meydana geldiğini ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Yeşilköy Bayram Kavağı alanı çevre düzenlemesini projelendirdiklerini belirten Ulutaş, “Camisiyle birlikte Yeşilköy Meydanı’nı sağlıklı bir yapıya kavuşturuyoruz, güzelleştiriyoruz. Sizlerin burada huzur bulabileceği güzel bir mekan haline getirmeye çalışıyoruz. İnşallah yaza kadar buradaki çalışmalarımızı tamamlar, Yeşilköy’e böyle bir güzelliği kazandırmış oluruz.” diye konuştu.