• slide1

Kaş’ta Kaymakam ve Belediye Başkanı Pandemi Denetimine Katıldı

Kaş’ta Kaymakam ve Belediye Başkanı Pandemi Denetimine Katıldı

12 Ağustos 2020, Çarşamba

İçişleri Bakanlığı’nca 81 il valiliğine ‘Kovid-19 Tedbirleri Denetimleri’ konulu genelge gönderildi. Bu kapsamda, Kaş ilçesinde salgınla mücadele amacıyla alınan tedbirler denetleniyor.

Kaş’ta kaymakam ve belediye başkanı koronavirüs tedbirlerini denetledi. İlçede Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş ile pandemi denetimine katıldı. Temizlik, maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde esnaf ziyaretleri yapıldı.

Kaymakam Yazıcı ve Belediye Başkanı Ulutaş, Kalkan Mahallesi’ndeki iş yeri ve mekanlarda esnaf ve vatandaşlara pandemi kurallarını hatırlatarak, tedbirlere uyulması çağrısında bulundu.

İlçe genelinde denetimler, kaymakam, belediye başkanı, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, mahalle muhtarları, meslek odaları ve kolluk birimlerinin katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından 'sağlık için hepimiz için' sloganıyla yaşamın tüm alanlarında yapılıyor.

Kalabalık olarak vatandaşların bir araya geldiği düğün, cenaze, taziye gibi etkinliklerde, plaj, cadde, sokak ve benzeri yerlerde temizlik, maske ve sosyal mesafe denetimi gerçekleştiriliyor.

Konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazaryeri, lokanta, kafe, kahvehane, çay bahçesi, berber, kuaför, toplu ulaşım araçları ve ticari taksiler gibi alanlarda Kovid-19 kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol ediliyor.