• slide1

Kaş Sanayi Esnafı ile Toplantı

Kaş Sanayi Esnafı ile Toplantı

 

Antalya'nın Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ile sanayi esnafları yapılması planlanan yeni sanayi sitesi konusunda bir araya geldi.

Belediye toplantı salonunda Belediye ile Kaş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığının düzenlediği toplantıya Başkan Halil Kocaer, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Çalışkan, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ramazan Çetin, Ak Parti İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş ve sanayi esnafları katıldı.

Edinilen bilgiye göre, Kaş Bağlıca’da yapılacak sanayi bölgesi için 70 hektarlık bir alanda imar planı çalışması yapıldı. Bunun 32 hektarlık, yani yaklaşık 325 bin metrekarelik kısmı sanayi yeri alanı olarak onaylandı.

Bu alan içerisinde park alanları, sağlık tesis alanı, ticaret alanı, belediye hizmet alanı, idari hizmet alanı, mezarlık, sanayi alanı, imalathane, trafo ve yol planlandı.
Buna istinaden, sanayide ve ticarette emsaller verildi. Sanayi alanlarında ve imalathanelerde kat yüksekliği, 8 buçuk metre belirlendi. Ticarethanelerde, emsal yüzde 40 ve yükseklik, 2 kat olarak plana işlendi.

Başkan Kocaer seçilen sanayi bölgesi için araştırma, planlama ve proje çalışmaları yapıldığını belirterek, imar planının bittiğini söyledi.

Kaş’ta dağınık olarak çalışan esnafları bir an evvel bir yere toplamanın önemini vurgulayan Kocaer, “Çalışmalar tamamlandığı zaman o bölgede istihdam alanı oluşacak, iş hacmi ve ekonomik yönden gelişme artacak." dedi.

Kocaer, Ağullu’da yapılması planlanan otobüs terminali ihalesinin Büyükşehir tarafından yapıldığına dikkat çekerek, “Önümüzdeki günlerde yapım çalışmalarına başlanacak. 6 aylık süre içinde bitirilebileceği belirtildi. Otogar taşındıktan sonra, o bölgede küçük sanayi esnaflarımızla çalışmalara başlamamız gerekiyor. Kooperatif de kurulmalı.” diye konuştu.