• slide1

Kaş CHP’den ‘asılsız kira’ algısı

Kaş CHP’den ‘asılsız kira’ algısı

12 Şubat 2021, Cuma

Kaş Belediye Meclisi'nin şubat ayı olağan toplantısında; “Kaş Belediyesinin kiracısı olup yeni tip korona virüs (Kovid-19) nedeniyle faaliyetleri durdurulan veya faaliyetlerine kısıtlamalar getirilen esnaflardan 3 ay süre ile kira alınmaması” talepli CHP Belediye Meclis grubunun Kaş Belediye Meclis Başkanlığına vermiş oldukları önergeyle ilgili Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın istediği bilgilendirme üzerine, Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Mart, Nisan, Mayıs ayında 3 ay kapatılan işletmelerden kira alınmadı. Diğer işletmelerde ise 3 ay faiz ertelemesine gidildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından gelen yazıyla gerekli çalışmalar başlatıldı.” denildi.

Bunun üzerine, Başkan Mutlu Ulutaş, “Belediye olarak esnafımıza destek anlamında mevzuatlar gereği yapabileceğimiz ne varsa yapalım. İdari olarak alt yapı oluşturacağız. Meclisin karar alması gerekiyorsa, onu meclise getireceğiz.” dedi.

CHP ilçe başkanlığınca ve bazı basın organlarında ‘Kaş Belediyesinde esnafa destek önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi’ iddiasıyla yayımlanan haberin gerçeği yansıtmadığı anlaşılmıştır.

Haberde, CHP İlçe Başkanı Mehmet Vural Arıkan’ın, “CHP belediye meclis grubumuzun belediye meclis başkanlığına vermiş oldukları önergenin gündeme alınması, AKP ve MHP grubunun oylarıyla reddedilmiştir.” ifadesi asılsız bir iddia olup gerçek dışı algı oluşturmaya çalışılmıştır.

Kaş Belediyesinin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan şubat ayı meclis toplantısında görüleceği üzere, konu hakkında herhangi bir oylama yapılmamış olup, gereken açıklama mecliste CHP grubuna bildirilmiştir.