• slide1

Kaş Belediyesinden Açıklama

Kaş Belediyesinden Açıklama
31 Ekim 2019, Perşembe
 
Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren yaptığı açıklamada, ilçede Cumhuriyet Bayramı kutlamaları etkinlikleri kapsamında her yıl cumhuriyet yürüyüşü ve fener alayı düzenlendiğini vurgulayarak, yemek organizasyonunun kurumla alakası bulunmadığını kaydetti.
 
Kaş Belediyesince düzenlenen cumhuriyet yürüyüşü ve fener alayı etkinliğinin konserle birlikte bu yıl da gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bilindiği gibi Kaş’taki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları etkinlikleri kapsamında her yıl cumhuriyet yürüyüşü ve fener alayı düzenlenmektedir. Kaş Belediyesi tarafından düzenlenen bu etkinlik, konserle birlikte bu sene de gerçekleştirilmiştir.
Restoranların ücreti mukabilinde Meydan’da verdiği yiyecek ve içecek servislerinin Kaş Belediyesi ile hiçbir alakası yoktur.  
 
Cumhuriyeti coşkuyla kutlamak isteyen her fert,  elinde Türk bayrağıyla Meydan’a gelmiş ve buradaki kutlamalara dilediği şekilde katılmıştır. Bu, kişinin tamamen kendi tasarrufunda, tercihindedir. Kaş Belediyesi, masa ve sandalye talepleri olan işletmeci ve vatandaşlara yardımcı olmuştur.
 
Kamuoyunda aksi yönde dolaşan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıktığımız bu dönemde kasıtlı olarak bizleri ve belediyemizi yıpratmaya ve olumsuz algı oluşturmaya yönelik paylaşımları şiddetle kınıyoruz. 
 
Kamuoyunun bilgisine sunarız.