• slide1

Kaş Belediyesi’nden 1 Milyon 250 Bin TL’lik Sathi Asfalt Yatırımı

Kaş Belediyesi’nden 1 Milyon 250 Bin TL’lik Sathi Asfalt Yatırımı

23 Temmuz 2019, Salı


Kaş Belediyesi Üzümlü Mahallesi’nde sathi asfalt çalışmalarına başladı. Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş çalışmaları yerinde inceledi ve Üzümlü mahalle sakinlerine yeni yollarının hayırlı olmasını diledi. Kaş Belediyesi, Üzümlü, Yaylakılınçlı, ve Aklar mahallesinin toprak olan yolunu asfaltlamak için çalışma başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yolu olmayan ve toprak yolla ulaşım sağlayan mahalleri modern ulaşımla tanıştırıyor. 15 kilometrelik yol ağında zemin hazırlığı biten mahallelerde sathi asfalt kaplama çalışmaları başladı. Üzümlü Mahallesinde yaklaşık 5 kilometre sathi asfalt dökümü ile başlayan çalışmalar, zemin hazırlığı biten Yaylakılınçlı, Yuvacık, Ahatlı ve Aklar mahalleleriyle devam edecek. Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Üzümlü Mahalle
Muhtarı Osman Erer ve mahalle sakinleri çalışmaları yerinde inceledi. Yetkililerden bilgi alan Başkan Ulutaş “yaklaşık 5 kilometresi ile başlamış olduğumuz Üzümlü mahallesi sathi asfalt kaplama çalışmaları Yaylakılınçlı ve Aklar mahalleleriyle devam edecek. Toplamda zemin hazırlığının tamamlandığı 15 kilometrelik yol ağımızda asfalt çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayacağız” dedi.
ULUTAŞ: “ ÜZÜMLÜ MAHALLEMİZE YENİ YOLLARI HAYIRLI OLSUN”
Yaklaşık 1 milyon 250 bin TL yatırım yaparak mahallelerin öncelikli olarak yol sorunlarını çözdüklerini ifade eden Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş “4 aylık görev süremizde ilçemizin öncelikli eksiklerini ihtiyaçlarını tespit etmeye çalışıyoruz. Kısa, orta ve uzun vadeli planlamalarımız kapsamında öncelikle yol konusunda çalışmalarımıza başladık. Kaş’ın 54 mahallesinde ihtiyaç duyulan yol çalışmaları bütçemiz oranında yaz boyu sürecek. Asfalt çalışmalarının ön hazırlığı geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Üzümlü mahallesinde yaklaşık 5 kilometrelik sathi asfalt döküm çalışmalarımız başladı. Mahalle sakini hemşerilerime yeni yolları hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.


MUHTAR VE MAHALLE SAKİNLERİNDEN TEŞEKKÜR
Üzümlü Mahalle Muhtarı Osman Erer ve mahalle sakinleri yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti belirterek şunları söyledi, “Mahallemizde yapılan asfalt çalışması bizleri çok mutlu etti. Sayın başkanımız Mutlu Ulutaş’a teşekkür ediyoruz. Yeni yolumuz köylümüze hayırlı uğurlu olsun” dedi.


MODERN ULAŞIM
2 grayder, 2 silindir, 3 kepçe, iki sulama tankeri, 6 kamyon ve 15 işçi ile çalışmalarını aralıksız sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 15 kilometrelik yolda yaklaşık 28 ton filler ve 8 bin 100 ton alt yapı malzemesi kullandı. Yaklaşık maliyeti 1 milyon 250 bin TL olan yolun yapımı tamamlandığında modern bir ulaşım ağı oluşacak.