• slide1

KABOTAJ BAYRAMI

KABOTAJ BAYRAMI

1 Temmuz 1926 yılında yürürlüğe giren 815 sayılı Kabotaj Kanunu ile ülkemiz kara suları ve deniz ticareti hakkı yabancıların esaretinden kurtulmuş bu tarihten itibaren üç tarafı denizlerle çevrili olan sularımızda egemenliğimiz tüm dünyaya ilan edilmiştir.
91. yıl dönümü olan Kabotaj ve Denizcilik Bayramı vesilesi ile tüm denizcilerimizin ve denize gönül verenlerin bu güzel gününü en samimi duygularımla kutluyor, başarılar diliyorum.

 

 

Festivalimiz 2. gününde de dolu dizgin devam etti. Yat Limanında düzenlenen Kabotaj Bayramı Etkinliklerine katıldık. Etkinlikler, denize şehitler anısına çelenk bırakarak başladı. Ardından muhteşem bir fly board gösterisiyle devam etti. Çeşitli kategorilerde düzenlenen yüzme yarışlarında dereceye giren gençlerimizin ödüllerini verdik. Sonrasında yağlı direkten bayrak alma yarışını büyük bir heyecanla izleyerek yarışmanın kazananına kupasını verdik. 
Festivalimiz kapsamında Lara ve Ferhat Göçer vatandaşlarımızla buluştu. Büyük beğeniyle izlediğimiz konser havai fişek gösterileriyle son buldu.