• slide1

Başkan Ulutaş’tan Kardeş Şehir Şırnak’a İade-i Ziyaret

Başkan Ulutaş’tan Kardeş Şehir Şırnak’a İade-i Ziyaret

12 Kasım 2020, Perşembe

Başkan Mutlu Ulutaş, Kaş Belediyesinin kardeş şehri Şırnak-Silopi Görümlü'yü ziyarette bulundu.

Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuruca’yı makamında ziyaret eden Başkan Ulutaş, ardından AK Parti Silopi ve Cizre İlçe Başkanlıklarına ziyarette bulundu.

Burada Başkan Rana Tellioğlu ile bir araya gelen Ulutaş, iade-i ziyaret yaptıklarını söyledi. Ardından Cizre İlçe Başkanlığına geçen Başkan Ulutaş  İlçe Başkanı Mehmet Akif Özalp ile bir araya geldi. Kardeş şehir Görümlüye iade-i ziyarette bulunmak üzere burada olduklarını dile getirdi. Ardından Görümlü Belediyesini ziyaret ederek Başkan Tellioğlu' na iade-i ziyarette bulundu.

Geçtiğimiz aylarda Silopi Görümlü'den Kaş’a gelen heyetin kendisini ziyaret ettiğini hatırlatan Ulutaş, bu şekilde kardeşlik ve dostluk köprülerinin daha da çok kuvvetleneceğini belirtti.

Bölgenin tarihi ve sosyal yapısıyla çok güzel olduğunu anlatan Ulutaş, şunları kaydetti:

“Sosyal, kültürel ilişkilerimizi geliştirmek ve dostluğumuzu, kardeşliğimizi devam ettirmek amacıyla zaman zaman Görümlü’ye ziyaretlere geleceğiz. Başkanımız bize ziyarette bulunmuştu. Biz de şu anda iade-i ziyaret yapıyoruz. İnşallah doğuyla batının bu köprüsü bundan sonra daha çok kullanılacak. Dostluğumuzu, kardeşliğimizi devam ettireceğiz.”

Ulutaş, kendilerini Şırnak’ta karşılayan AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, Silopi İlçe Başkanı Rana Tellioğlu, Cizre İlçe Başkanı Mehmet Akif Özalp, Görümlü Belediye Başkanı Ruşen Tellioğlu ve Başverimli Belediye Başkanı Medeni Tatar’a teşekkür etti.