• slide1

Başkan Ulutaş’tan 23 Nisan Kutlama Mesajı

Başkan Ulutaş’tan 23 Nisan Kutlama Mesajı
Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 100. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Başkan Mutlu Ulutaş mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan yeni Türk Devleti, bağımsızlık ve egemenliğinin sembolü TBMM’nin açılışı ile taçlandırılmıştır. Bundan 100 yıl önce kurulan TBMM, bu milletin iradesinin üstünde hiçbir gücün olmadığının tüm dünyaya ilan edildiği bir dönüm noktası olmuştur.
 
23 Nisan bir milletin bağımsızlığının göstergesidir. Bu aziz millet ecdadından aldığı bağımsızlık bayrağını ilelebet taşıyacaktır. Bunu geleceğimizin teminatı çocuklarımızla yapacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, evrensel barış ve birlikteliğin de işaretidir.
 
Her yıl meydanlarda coşkuyla, gururla, el ele, kol kola kutladığımız bayramımızı, içinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle bu yıl birbirimizden ayrı, evlerimizde ama daha büyük bir gurur ve daha büyük bir sevinçle kutluyoruz.
 
Yine meydanları dolduracağımız günlerin gelmesi umuduyla, bugün çocuklarımızı evlerinin balkonlarında, bahçelerinde, ellerinde bayraklar, dillerinde 23 Nisan marşlarıyla duymak ve görmek istiyoruz.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.” de