• slide1

2020 "Patara" Yılı

2020

12 Şubat 2020 Çarşamba

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2020 yılının "Patara" yılı olarak ilan etmesinin önemli bir gelişme olduğunu belirten Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, "Patara, Likya dönemine başkentlik yapmış bir liman şehri. Doğası, plajları, tarihi dokusu itibariyle öne çıkan yerleşim birimimiz. Ben inanıyorum ki, Antalya, Kaş, Patara bu vesileyle turizm anlamında öne çıkacak" dedi.

AK Parti Grup toplantısında konuşan Erdoğan, "Konuşmamı turizm açısından bir müjde ile tamamlamak istiyorum. 2020 yılını Patara yılı ilan ettik" dedi.

Bu yılın Patara yılı ilan edilmesinin Antalya ve Kaş için önemli olduğunu belirten Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, "Turizm de tanıtılmamızda, ilçemizin daha iyi noktaya gelmesinde, tanınırlık anlamında çok önemli bir gelişme. Patara, Likya dönemine başkentlik yapmış bir liman şehri. Doğası, plajları, tarihi dokusu itibariyle öne çıkan yerleşim birimimiz. Ben inanıyorum ki, Antalya, Kaş, Patara bu vesileyle turizm anlamında öne çıkacak, bölgemizin her yönüyle daha iyi sergilenmesine vesile olacağını düşünüyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımıza destekleri için şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.