• slide1

2017 OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

2017 OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Kaş Belediyesi, yeni yılın ilk meclis toplantısını Başkan Halil Kocaer başkanlığında gerçekleştirdi.

Başkan Kocaer, olağan Ocak ayı meclis toplantısı açılış konuşmasında İstanbul Beşiktaş, Kayseri ve İstanbul'daki hain terör saldırılarında polis, asker ve sivillerin hayatını kaybettiğini hatırlatarak, “Yeni yılın ilk saatlerinde, İstanbul Ortaköy’de meydana gelen menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara şifa diliyorum. Türkiye bir bütün olarak, terörün birlik ve beraberlik içinde çözülebileceğini dünyaya ilan etti. Ümit ediyoruz ki, bu birlik, dirlik ve bütünlük olduğu sürece terör canımızı acıtsa da istediğini alamayacak. 2017’nin sağlık, huzur, mutluluk, barış içinde, acısız bir yıl olması temennisinde bulunuyorum.” dedi.

Mecliste MHP grup sözcüsü Hasan Nusret Baysal, CHP grup sözcüsü Halil Arıkan ve Ak Parti grup sözcüsü Ahmet Akdeniz de 2017’nin terörün sona erdiği bir yıl olmasını dileyerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Ardından Başkan Kocaer, 2016’daki yatırımlar ile ilgili bilgiler verdi. Kocaer, “Mahallelerde stabilize ve asfalt çalışmaları, Kınık, Yeşilköy ve Gömbe’de piknik alanları ve düzenlemeler yapıldı. Kaş’ta 46 ayrı noktaya çocuk oyun parkı kuruldu. Kaputaş ve İnceboğaz Plajı hizmet verirken, Patara Plajı da Kaş Belediyesi tarafından hizmete açıldı. Çalışmalara 12 milyon 500 bin TL yatırım yapılmıştır.” diye konuştu.

2017 yılında da çalışmaların devam edeceğine dikkat çeken Kocaer, devamında şunları söyledi: “Kaş ve Kalkan’da revizyon imar planı çalışması yapılıyor. Kaş Limanı düzenlemesi, Yeşilköy, Gökseki, Çukurbağ, Ağullu, Belenli, Bayındır, İslamlar ve Kördere için imar planı çalışmaları devam ediyor. Çavdır’da meydan düzenlemesi yapılacak. Köy yerleşik alanları ile ilgili 1/25 000’lik çalışmalar yapılacak.”

Konuşmalardan sonra gündeme geçildi. Kalkan Mahallesi'nde ikamet eden bir vatandaşın belediyeyle ortak olan arsanın takasına oybirliğiyle karar verildi. Kaş’ı n 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu görüşülerek, imar komisyonuna havale edilmesi oybirliğiyle kabul edildi. Denetim Komisyonu oluşturuldu. Komisyon üyeliklerine üyeliklerine Ak Parti'den Ahmet Akdeniz, Dürdaniye Yoldaş Güzey, Salih Usta, CHP'den Mehmet Nazif Karacan ve MHP'den Mustafa Özen seçildi. 2017 yılı belediye meclisinin tatil ayı Ağustos belirlenerek, oybirliğiyle kabul edildi. Belediyede tam zamanlı sözleşmeli olarak çalıştırılacak olan mühendis ve avukat ücretlerinin asgari ücret üzerinden devamı oybirliğiyle kabul edildi. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğünden 500 TL bedelle araç satın alınması için belediye encümenine iş ve işlemleri yürütmek üzere yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi. Bu yıl düzenlenecek 20. Likya/Kültür ve Sanat Festivalinin 30 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında düzenlenmesi ve festival ile ilgili protokol ve benzeri işler için Başkan Kocaer’e yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.
Kaş 1 Tane! Sosyal medya'da bizi takip edin.